На що звернути увагу?
Як вибрати портативний зарядний пристрій
Сьогодні смартфони, планшети та інші електронні пристрої обладнують все більш потужними компонентами, які підвищують їх якість та продуктивність. З часом пристрої втрачають оригінальний заряд батареї, чи просто ви забули їх зарядити від мережі. В такій ситуації на допомогу приходять портативні зовнішні акумулятори — повербанки. В даній статті ми охопимо трохи теоретичної частини, щоб вам було простіше зорієнтуватись, який пристрій підходить саме вам, а також наведемо приклади актуальних на сьогодні повербанків для використання в різних ситуаціях.
Зміст:
1. На що звернути увагу?
2. Місткість акумулятора.
3. Максимальний вихідний струм.
4. Інтерфейси.
5. Підтримка технологій.
6. Додаткові функції.
7. Повербанки.
8. Висновок.
Для повсякденного користування, коли немає потреби часто заряджати пристрої, буде достатньо акумулятора місткістю в 10000mAh. Для поїздок та подорожей потрібно звертати увагу на акумулятори з більшим об’ємом — 20000mAh та більше. Відповідно розміри й вага у даних пристроїв суттєво відрізняються.
Спершу розглянемо, який набір параметрів має бути у портативної батарейки, щоб ми її з чистою совістю могли називати технологічною і актуальною для купівлі в 2021 році.
Місткість акумулятора
Об’єм портативної батареї це перше, на що вам потрібно звернути увагу. Для обрання відповідного потребам пристрою, потрібно проаналізувати об’єм акумуляторів техніки, яку ви будете заряджати від повербанка. Місткість акумуляторів електронних пристроїв вимірюють в mAh. Наприклад, Apple iPad Pro 12.9 може похвалитись об’ємною батареєю на 9720mAh, а iPhone SE 2020 має лише 1821mAh заряду.
Це означає, що iPhone 2020 здатен зарядитись менш ніж за годину, від звичайного повербанку з вихідною напругою в 2А, в той час як на повну зарядку iPad потрібно близько 5 годин, в даному випадку рекомендовано використовувати повербанки, які підтримують функцію швидкої зарядки.
Оптимальна місткість повербанка знаходиться в межах від 10 000 до 20 000mAh. "Десятитисячники" оптимальні на кожен день, їх габарити приблизно такі ж, як у сучасних смартфонів, а вага рідко перевищує 300гр. Їх зручно носити в кишені чи сумці.
Чим ближче до 20 000mAh, тим аксесуар стає більшим за розміром, а комфорту при його щоденному використанні стає все менше. Проте, якщо впродовж дня пристрої потрібно заряджати часто, то місткість акумулятора гратиме серйозну роль при його виборі.
Все, що менше ніж 10 000mAh, рідко має підтримку сучасних технологій швидкої зарядки, а все що понад 20 000mAh — для любителів затяжних подорожей поза цивілізацією. Розглянемо тільки варіанти з оптимальною ємністю.
Максимальний вихідний струм
Сила струму — наступна складова, яка дозволить зрозуміти наскільки ефективним буде цей чи інший повербанк. Цей показник інформує, наскільки швидко буде поповнюватись заряд підключених до повербанка пристроїв. Силу вихідного струму зазвичай позначають у Амперах (А). Деколи виробники використовують значення потужності — Ват, (W). Актуальним на сьогодні являється обладнання з USB роз'ємом з силою струму 2 — 3А. Для оптимального вибору рекомендуємо перевірити маркування блоку живлення вашого пристрою — на ньому вказана оптимальна для даного гаджету сила струму. Від сили струму залежить швидкість поповнення заряду вашого смартфону чи планшета.
Інтерфейси
Які мають бути порти і їх кількість — справа індивідуальна. На нашу думку, оптимально, коли у пристрою є як мінімум 2 порти USB-A та 1 порт USB-C, який може і приймати струм для зарядки самого повербанка, і віддавати його зовнішнім пристроям. Якщо є додатковий вхід Micro-USB, то він зайвим точно не буде, зважаючи на поширеність стандарту і кількості кабелів у середньостатистичного користувача, проте переживати про його відсутність в 2021 році не варто.
Підтримка технологій
Якщо ви використовуєте гаджети, котрі підтримують функцію швидкої зарядки, то рекомендуємо звернути увагу саме на зовнішні батареї, котрі працюють з даною технологією. Переважно це Qualcomm Quick Charge 2 та 3 версії, а також аналоги від Samsung – FCP, та Apple 2.4A Fast Charge Protocol. Ці технології дозволять швидко зарядити телефон чи планшет, а наявність технології Power Delivery дозволяє заряджати Apple MacBook новіших поколінь.
Додаткові функції
Прийнято вважати, що зовнішні акумулятори це досить проста електротехніка, але виробники обладнують сучасні повербанки більшим функціоналом, щоб привернути увагу клієнта. Оглянемо деякі функції, котрі найчастіше трапляються в додатковому функціоналі powerbank:
1. Ліхтарик-діод буде корисним під час походів чи тривалих подорожей, для того щоб не розряджати смартфон для використання спалаху в якості ліхтарика. Діод ліхтаря на повербанку зазвичай потужніший за такий, який монтують в смартфон.
2. Наявність декількох USB – стане в нагоді, якщо у вас зовнішній акумулятор з великим об’ємом, і потрібно одночасно зарядити декілька гаджетів. Зверніть увагу, що під час використання одночасно двох портів USB, швидкість заряду пристроїв може знизитись.
3. LED індикатор чи LED дисплей — інформуватиме вас про залишкову енергію вашого повербанку. Зазвичай, LED індикатори мають градацію з чотирьох діодів, кожна з яких символізує 25 відсотків заряду батареї. LED дисплей в свою чергу інформує відсотковою шкалою, від 0 до 100 відсотків, що є більш інформативно. Врахуйте, що додатковий функціонал може впливати на кінцеву вартість повербанку.
Повербанки
Нарешті ми підійшли до головного пункту в даній статті — приклади портативних батарей, які актуальні на сьогодні. Оглянемо пристрої різного цінового діапазону, місткістю від 10000 до 40000mAh:
Xiaomi Original Bank 3
Powerbank Xiaomi Original Bank 3 – чудовий варіант, якщо ви шукаєте компактну та функціональну зовнішню батарею за помірною ціною. Акумулятор виготовлений в корпусі з анодованого алюмінію та має ємність в 10000mAh, чого буде достатньо для 1 повного заряду планшетного ПК чи 2-3 зарядів сучасного смартфону.
Особливістю даного повербанку є велика кількість інтерфейсів — 4, два роз’єми на вхід, та два на вихід:
Також пристрій підтримує стандарт швидкої зарядки Qualcomm Quick Charge 2.0/3.0, і обладнаний функцією зарядки малопотужних гаджетів, наприклад фітнес браслетів. За індикацію залишкового об’єму заряду повербанка відповідає 4 точковий LED індикатор.
Середня ціна цієї портативної батареї складає 18 доларів.
Baseus PPALL-CKU01
Даний повербанк від Baseus обладнаний в два рази більшим акумулятором, ніж батарея від Xiaomi — об’єм Baseus PPALL-CKU01 складає 20000mAh. Цей повербанк добре підійде користувачам, які збираються в короткочасну подорож чи відрядження, об’єму достатньо щоб зарядити 2-3 рази акумулятор планшета чи 4-6 циклів заряду смартфону.
Корпус цього портативного зарядного пристрою виконано в комбінації з цупкого полікарбонату та ABS пластику. Повербанк відрізняється від конкурентів максимальним набором можливих інтерфейсів для підключення кабелів усіх типів — 6 роз’ємів:
Як бачимо, для того щоб зарядити повербанк буде достатньо приєднати кабель з будь-яким роз’ємом. За індикацію заряду повербанка відвідає LED дисплей, який показує залишковий заряд у відсотках від 100 до 0.
Середня ціна даного повербанка на ринку становить близько 32 доларів США.
Borofone DBT01
Третім прикладом вдалого для придбання повербанка в 2021 році є справжній гігант від Borofone – DBT01, об’єм акумулятора якого вражає — 40000mAh! Відповідно й вага батареї складає 440 грам. Цей повербанк підійде для довгих поїздок, або походів в гори — об’єму вистачить для 4-6 циклів заряду планшета, та 8-12 циклів заряду телефону.
Важливим нюансом є підтримка технології зарядки Power Delivery, 18W — дана технологія дозволяє заряджати MacBook від Apple новіших поколінь, котрі використовують для заряду порт Type-C. Крім того, батарея обладнана одразу 7 портами входу та виходу:
Маючи на борту одразу 4 USB-A порта, повербанк може заряджати 4 пристрої одночасно, що стане в нагоді в довгих подорожах з друзями. Крім PD зовнішній акумулятор також підтримує широкий спектр стандартів швидкої зарядки для смартфонів — QC 3.0/2.0, Samsung FCP, Huawei AFC тощо.
Корпус виготовлено з міцного полікарбонату. За індикацію відповідає LED дисплей, інформація про стан заряду акумулятора відображається у відсотках від 100 до 0.
Ціна на даний зовнішній акумулятор в середньому складає 38 доларів США.
Висновок.
З кожним днем у продажу з'являється все більше портативних акумуляторів з підтримкою просунутих технологій, потужність повербанків поступово зростає, а ціни опускаються до цілком розумних. Це помітно на прикладі приведених вище моделей.
Кожен з наведених в прикладі повербанків орієнтований на використання для певної ситуації, але з впевненістю можна сказати що якісний пристрій не підведе в будь-якій ситуації.
- Комментарии