Що робити якщо телефон втопили?
За статистикою, пошкодження від вологи — друга найчастіша причина поломок пристроїв, після розбитого дисплея. Телефони падають в унітаз, ванну, басейн чи навіть суп. Також частими є попадання вологи в пристрій під час дощу, або девайс помилково потрапляє в пральну машину разом з речами. Частина користувачів часто ніжиться у ванній з улюбленими пристроями, використання телефонів в умовах високої вологи та мокрих пальців може утворювати конденсат всередині пристроїв, котрий окислює контакти на мікросхемі.
Що може бути з телефоном після попадання води?
Найпростіше пошкодження функіцоналу смартфону, що втопився — попадання вологи під скло, телефон продовжує працювати, але на екрані помітні плями від води. Це начебто не впливає на його функціонал, але вигляд має неприємний та одразу стає помітним, особливо на світлому фоні. Єдиний вихід з такої ситуації — заміна дисплею. Не зважаючи на те, що дисплей може висохнути? Плями від води все одно залишаються, і зі старого екрану прибрати їх неможливо, обумовлено це використанням декількох шарів плівки при виготовленні екрану, їхня функція — розсіювати підсвічення, без пошкоджень їх неможливо розібрати.
Набагато катастрофічніша ситуація, коли вода потрапляє всередину корпусу та окислює контакти на елементах, котрі розташовані на системній платі. Чим довше вода знаходиться всередині телефону, тим катастрофічніші наслідки для пристрою. Якщо від пристрою не відключили акумулятор, це також призводить до електрокорозії та коротких замикань на платі телефону, перетворюючи його в не придатний для ремонту пристрій.
Які шанси врятувати втоплений телефон?
Після розбору та огляду телефону на пошкодження, спеціаліст може констатувати чи підлягає телефон ремонту або ні. Окрім зовнішніх дефектів, можуть бути також і приховані нюанси всередині пристрою.
Набагато простіше переносять попадання води всередину корпусу старіші телефони, які обладнуються знімним акумулятором.
Досить часто необхідно відновити дані з втопленого пристрою. Це можливо, якщо чіп пам’яті на платі залишився неушкоджений, проте процес потребує багато часу.
Почнемо з помилкових дій, котрі не потрібно робити після того, як телефон втопили:
1. Не намагайтесь “витрусити” вологу.
Не потрібно витрушувати вологу зі смартфону, що втопився. Усіх крапель не вдасться позбутись, натомість вони розтечуться далі по компонентах смартфону, що призведе до поломок інших компонентів.
2. Не осушуйте смартфон феном для волосся.
Це допоможе позбутись вологи лише зовні, але не вирішить проблему з вологою, котра залишилась всередині корпусу пристрою. Водночас, від надмірного нагріву гаджету феном є ризик перегріти компоненти телефону, тим самим підвищуючи вартість подальшого ремонту пристрою.
3. Не намагайтесь класти смартфон в рис, чи інші крупи.
Цей метод описують на багатьох ресурсах як дієвий. Так, це допоможе висушити втоплений гаджет лише зовні, волога всередині пристрою й надалі залишиться.
Даний метод буде дієвим, в разі якщо ви самостійно розібрали девайс та занурили усі елементи в рис — це як госпіталізація перед операцією, смартфон все одно потрібно віднести до сервісу. (Не намагайтесь розбирати пристрій самостійно, якщо у вас немає для цього належного досвіду та інструменту).
Перші кроки, котрі потрібно зробити, щоб вберегти втоплений телефон:
1. Пристрій потрібно акуратно витягнути з води, та одразу виключити — затисніть кнопку живлення. Вимкнув смартфон, ви вбережете його від коротких замикань та електрокорозії між елементами на платі.
2. Витягніть батарею (якщо в гаджеті є можливість зняти задню кришку та від’єднати акумулятор). Знімна батарея — великий плюс в такій ситуації, оскільки смартфон без батареї не отримує ніяких електричних імпульсів по контактах, на котрі потрапила вода.
3. Дістаньте з телефону сім карту, та карту пам’яті, щоб контакти на них також не окислювались. Залишайте пристрій у вимкненому стані та не намагайтесь його увімкнути для перевірки — зробите лише гірше.
4. Паперовими хустинками або рушниками витріть вологу з корпусу та дисплею гаджету.
5. Зверніться якомога швидше за допомогою у сервісний центр.
Сервісний центр Mobile-Expert проводить кваліфіковану діагностику та ремонт втоплених смартфонів, наші експерти з 8 річним стажем робіт роблять адекватну оцінку пошкоджень, та надають гарантію на виконані роботи.
- Комментарии